Hakkımızda

Fresko Yapı Endüstri A.Ş., International Paint ile sanayi boyalarının (koruyucu kaplamalar) satış ve dağıtım distribütörü. Graco ağır sanayi grubu ürünlerinin yetkili distribütörü, Elcometer ağır sanayi ürünlerinin distribütörü ve Layher marka iskelelerin yetkili çözüm ortağıdır.

Graco XP Airless Boya Püskürtme Pompası Tanıtımı

Hakkımızda

2014


International Paint

International Paint

Fresko Yapı ve Endüstri A.Ş. 2014 yılında, bir AkzoNobel kuruluşu olan International Paint ile sanayi boyalarının (koruyucu kaplamalar) satış ve dağıtımı için distribütörlük anlaşması imzalayarak faaliyete geçmiştir.

2015


Graco

Graco

Henüz ilk yılındayken International Paint’in koruyucu kaplamalar grubunda Türkiye’nin en çok satış yapan distribütörü olmayı başarmıstır.Ayrıca boya püskürtme makinaları ve bu makinalara ait yedek parçaların satışı ile teknik servis hizmetini yerine getirmek üzere Graco ile Yetkili Türkiye Distribütörlüğü anlaşması yapmıştır.

2016


EcoQuip

EcoQuip

International Paint tarafında marin boyalarını; Graco tarafında ise buhar aşındırmalı kumlama ekipmanlarını ürün yelpazesine ekleyerek sektördeki konumunu güçlendirmiştir.Yine International Paint’in koruyucu kaplamalar grubunda Tükriye’de en çok satış yapan distribütörü olmayı başarmıstır.

2017


Taahhüt

Taahhüt

International Paint ile kazanmış olduğu boya tecrübesini Graco ile kazanmış oldugu pompa tecrübesi ile birleştirerek özellikle bilgiye ve güçlü ekipmana ihtiyaç duyan spesifik projelerde müşterilerine mekanik ve inşaat işleri dahil özel kaplama hizmetleri vermeye başlamıstır.

2018

Ekipman Kira

Ekipman Kira

Bu yıl Fresko’nun kira amaçlı ekipman yatırım stratejisinin temellerinin atıldığı yıl olmuştur.AtlasCopco’nun seyyar dizel kompresörlerinden Blastrac’ın kapalı çevrim tozsuz otomatik kumlama makinalarına, Graco’nun ATEX belgeli buhar aşındırmalı kumlama ekipmanlarından PFP kaplama malzemesi püskürtme pompalarına kadar bir çok ekipmanı uygulamacı müşterilerine kiraya vermek üzere bünyesine katmıştır.

2018

Layher

Layher

Tüm dünyada oldugu gibi Türkiye’de de alanında lider olan Layher marka iskelelerin kiralama islerinde yetkili çözüm ortağı olmuştur.Baca ve endüstriyel tank içlerinden deniz üstü boru hatlarına kadar oldukça geniş bir alanda ihtiyaç duyulan endüstriyel yapı iskelelerinde Fresko diğer ekipmanlarda oldugu gibi kiralama hizmeti vermeye başlamıştır.

2021

Yurt Dışı Projeler

Yurt Dışı Projeler

2014’den bu yana ürün yelpazesini sürekli olarak genişleten Fresko’nun bu yılki hedefi, yurt dışı projeleri de dahil olmak üzere tüm müşterilerine iş güvenliğinden ödün vermeden kaliteli, rekabetçi, hızlı ve müşteri odaklı hizmet vermeyi başarıyla yönetmektir.

2022

Elcometer

Elcometer

Koruyucu kaplamalar alanındaki gücünü Elcometer markası ile distribütörlük imzalayıp, ölçüm cihazları ve kumlama ekipmanları satışını yapmaya başlayarak arttırmıştır.